5000 Szolnok, Nagysándor József út 31/D Hétfőtől - Péntekig 08:00 - 16:00 Árukiadás: Hétfőtől - Péntekig 08:00 - 15:30
Cikkünkben a pergola építés lépéseivel és a hozzá szükséges tudnivalókkal ismerkedhetsz meg.
Az alábbi szerszámokra lesz szükséged:
• védőszemüveg
• ásó
• lapát
• kalapács
• ütvefúró
• betonfúró
• körfűrész
• fúró
• fúrófej ásáshoz
• mérőszalag
• vízi mérték
• csavar
• talapzat gerendához (amennyi helyen a betonhoz szeretnénk csavarozni)
• hatszögletes fejű csavarok alátéttel (4-el több, mint amennyit a betonba fúrunk)
• csavarkulcsok
• csavarhúzók
• csavar, vagy szög (6-7 centis)
• fűrész
• létra
Szükséges alapanyagok:
(A megadott darabszámok egy 3×3-es méteres pergola elkészítéséhez elegendőek.)
• Remmers favédő folyadék
• (4 db) 160×160-as vagy 140×140 es oszlop (ezektől függ majd a magasság, lásd később)
• (13db) 50×150 -es padló (olcsó is jó, a merevítéshez kellenek)
• (4 db) 50×225 –ös padló
• 48×48-as vagy 28×48 as léc (a darabszám a pergola méretétől függ)
Az építés lépései:
Tartógerendák: miután eldöntötted, hogy mekkora pergolát szeretnél építeni, és az alapanyagokat is beszerezted hozzá, a tartógerenda elhelyezése következik. A gerendákat a talajba vagy a betonba is illesztheted, mi a betonba való rögzítést javasoljuk. Ha mégis a talajba süllyeszted 3 m-es magasság esetén 3,6 méteres tartógerendákra lesz szükséged.
Első lépésben áss neki 60 cm mély lyukat, és helyezd bele a gerendákat. Fontos, hogy egy magasságban legyenek. Ha megvan, mindegyiket erősítsd meg legalább 3 oldalán 50×150-es padlóval. Szögeld oda őket a 160×160-asokhoz, a 50×150-eseket cövekeld be a földbe.
Ha hozzámérted a betonhoz, rakd le az első talajgerendákat. Következőnek a gerendatartókat rakd le a helyükre, fúrd be a betonba. Előtte ki kell majd fúrni a csavarok helyét fúróval. Ha nincs ütvefúród, hagyományosat is használhatsz, de fúrás közben oda-vissza mozgással segítsd a fúró hatékonyságát.
Következő lépésként rakd be a 160×160-as gerendákat. Fajtafüggő, hogy hogyan kell ezt végezni, mindig kövesd a megadott használati útmutatót, amit a fához adnak. Szintezd be a gerendákat és fixáld ki őket 50×150-esekkel.
A keresztfa felrakása:
Elsőnek a keretet építsd fel. Rétegezd be a 160×160-osokat a két 50×225-sel. Mivel tudjuk, hogy 3 méter magas pergolát akarunk, az 50×225-seknek az alja legalább 2,8 méteren kell, hogy legyen. Jelöld be az összes gerendát 2,8 méter magasan. A legegyszerűbb, ha az 50*225-ket egy darab hulladék fával fogod oda, vagy odakalapálhatod, esetleg satuval odafoghatod őket – mi a kalapálást ajánljuk.
A darab fa segít, oda fogja fogni a gerendát, amíg a 160×160-osokhoz fogod őket. Ellenőrizd, hogy a 50×225-ös középen van-e!
Keresztgerendák hozzáadása:
Döntsd el, hogy mekkora helyet akarsz hagyni a keresztgerendáid között. Ha például jázmint, vagy bármilyen növényt szeretnél futtatni a pergoládra, akkor inkább közelebb rakd őket, kb. 30 cm körül lesz jó.
Mérd ki és jelöld be egy x-szel, hogy hova fognak kerülni a keresztgerendák. Ide az 50×150-eseket használd fel a keresztmerevítéshez szükséges anyag kivételével (lásd: keresztmerevítés). Jelöld be a kivágandó helyeket, amiket ki kell szedni az oda fogatásnál. Ennek körülbelül 12-13 cm mélynek kell lennie. Ezt dekopírfűrésszel tudod megcsinálni.
Következőnek azt döntsd el, hogy szögben, vagy egyenesen akarod, hogy a lapok végződjenek. (Mi 45 fokos szöget használtunk.) Ezt körfűrésszel meg tudod csinálni, használj derékszögű vonalzót a méréshez. Ha valami díszesebbet akarsz, használd a dekopírfűrészt.
Ha az 50×225-ösek ki vannak vágva, rakd be az 50×150-eseket az 50×225-ös kivágásaiba. Ha bent van, szögeld, vagy csavarozd oda. Ezt csináld meg mindegyikkel.
Keresztmerevítés:
Vágd le egy 50×150-es végét 45 fokban a kívánt hosszban, a miénk 1,2 méter volt. Ezután csavarozd, vagy szögeld oda mindegyik 160×160-ashoz, illetve belülről az egyik 50×225-öshöz. Ez stabilabbá teszi a szerkezetet.
A tetőzet hozzáadása:
Ezúttal arról kell döntened, hogy milyen messze akarod egymástól a léceket (48×48 vagy 28×48), ha valamit fel akarsz futtatni a pergoládra, akkor 35-36 centit ajánlunk. Jelöld be a helyeiket, majd csavarozd, szögeld oda őket.
Ha lefested a pergolát, bármilyen lyukat be tudsz tömni maradék fával és egy kis spaklival. Vagy fesd, vagy smirglizd le, de úgy is hagyhatod, ahogy elkészítetted.
Az építéshez ajánlott termékek telephelyünkön kaphatóak.
Forrás: http://www.thehandmadehome.net/2013/01/how-to-build-a-pergola/
2023.03.16. Finnország: A finn erdőtulajdonosok szempontjából a faipar helyzete kedvezően alakul. A belföldi piacon a kereslet magas a faanyagokra. Főleg rostfára. Mindez megmutatkozik abban is, hogy az árak emelkednek. Mindez kedvező...
Az alábbi cikkben az általunk forgalmazott C24-es gyalult finn anyagok referenciái láthatóak. Cégünk már többször is szállított alapanyagot a projekthez. Egyik előnye a sima építő fűrészáruhoz képest, hogy ezek az...
Kronospan: Kiváló a fa átalakításában! A Kronospan fa alapú paneleket gyárt és forgalmaz. Világviszonylatban az egyik vezető gyártók vagyunk : Forgácslap (PB)Közepes sűrűségű farostlemez (MDF)Laminált padlóUF, MUF és MF gyanták fa alapú panelekhez Orientált forgácslap...
2021-ben összesen 65 millió m3 rönköt termeltek ki finn erdőkből az ipar számára. Legtöbbször lucfenyő rönköt vágtak ki - minden eddiginél többet. A finn Natural Resources Institute (Luke) előzetes adatai...
Akác szárított fűrészáru Átlagosan 30-40 méterre növő fa, törzse térgörbe erdei
Asztalos fenyő fűrészáru és továbbfeldolgozott termékek a Junnikkala-tól. Áraink az oldal
A kültéri építkezéseknél - ahol a faanyag közvetlenül, intenzíven kapcsolatba
Kőris fűrészáru Közepesen nagyra növő fafaj. Anyaga erős, de rugalmas. Frissen
Borovi csomómentes fűrészáru 1 lap csomómentes. A borovi csomómentes szélezetlen fűrészáru
Fűrészáru kínálatunkon belül ezen az oldalon luc alapanyagú asztalos minőségű
A bükkfa alapvetően az északi-mérsékelt öv lombhullató fája. Itthon a
Magas, terebélyes koronájú lombhullató fa. Kérge sötét vagy barnásszürke. Magassága
Kérjen személyre szabott ajánlatot és kollégáink e-mailen keresztül felveszik Önnel a kapcsolatot.
CLICK HERE - REQUEST A QUOTE!
KLICKEN SIE HIER FÜR ANGEBOT!